Газ RosUkrEnergo вже оформив українську прописку

П'ятниця, 23 січня 2009, 20:05
 

Газ компанії RosUkrEnergo, який знаходиться в підземних газосховищах України, вже є власністю НАК "Нафтогаз".

Про це заявив голова міністерства палива та енергетики Юрій Продан в ефірі Першого національного каналу.

"Цей газ знаходиться в українських сховищах, і це вже є газ власністю України, власністю НАК "Нафтогаз", - сказав міністр.

"Відповідний договір...ви знаєте, він знаходиться в інтернеті. Відповідний договір підписаний", - підкреслив Продан.

Як відомо, раніше повідомлялося, що у Москві "Нафтогаз" перекупив 11 мільярдів кубометрів газу, що належить RosUkrEnergo і зберігається у підземних сховищах України, за пільговою ціною 153,9 доларів.

Для придбання цього газу "Газпром" погодився сплатити "Нафтогазу" аванс за транзит.

При цьому, за даними "Української правди", від імені RosUkrEnergo угоду про відмову від газу в сховищах України підписав Микола Дубик - виконавчий директор РУЕ, який за сумісництвом є заступником шефа юридичного департаменту "Газпрому".

Однак, згідно зі статутом RosUkrEnergo, подібного роду рішення вважаються легітимними, коли їх підписують два виконавчих директора - і від "Газпрому" (Микола Дубик), і від Фірташа (Дмитро Глебко).

Голова ради директорів RosUkrEnergo Ларс Хаусманн направив листа керівнику "Нафтогазу" Олегу Дубині, у якому йдеться про наміри компанії почати у Швейцарії судовий та кримінальний процеси у разі відчуження у них газу, що знаходиться у підземних сховищах в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!