Ціни на свинину перевищили торішній максимум

П'ятниця, 23 січня 2009, 16:28

У перші тижні 2009 рокупродовжилося зростання цін на худобу і птицю в живій вазі, так само як і на всі види м'яса і м'ясопродуктів.

Такі дані дає асоціація "Український клуб аграрного бізнесу".

"Особливо помітно виросла ціна на свиней в живій вазі і на 21 січня 2009 р. в деяких регіонах країни вона досягала 19,5 грн./кг, тоді як до Нового року в середньому свиней купували по 18,5 грн./кг живої ваги», - повідомила експерт з ринків м'яса і м'ясопродуктів асоціації УКАБ Єлизавета Святківська. За даними УКАБ, закупівельні ціни на свиней на аналогічну дату минулого року складали 8-10 грн./кг  живої ваги.

На зростання цін впливає, в першу чергу, девальвація гривні, що знижує конкуренцію з боку імпорту, а також введення ліцензування імпорту м'яса з 1 січня 2009 року, оскільки оператори ринку не встигли отримати необхідні документи для здійснення імпортних операцій.

Як повідомляють виробники м'яса, об'єми закупівель м'яса живою вагою переробними підприємствами скоротилися практично в два рази відносно торішнього рівня, що пов'язане із складнощами при збуті дорогої продукції.

Так, на сьогодні в західних регіонах країни можна придбати імпортні свинячі напівтуші за ціною 26 грн./кг. Вітчизняний аналогічний товар пропонується за ціною 27 грн./кг, що не забезпечує рентабельності при існуючих закупівельних цінах на живих свиней.

В УКАБ вважають, що чинниками стабілізації ситуації на ринку м'яса може стати або зниження споживчого попиту при підвищенні цін на готову продукцію, або нарощування поголів'я в середньостроковій перспективі.

"Підвищення цін створює стимули для відновлення поголів'я свиней в Україні, , - що вплине на зниження цін вже в другому півріччі поточного року", вважає Святківська.

За її словами, зниженню цін також сприятиме відновлення імпорту, після того, як оператори ринку отримають необхідні ліцензії.

В 2008 році найвищий рівень закупівельних цін на живих свиней був зафіксований в квітні і складав 17 грн./кг живої ваги. За оцінками УКАБ, виробництво свинини в 2008 році склало близько 500 тис. т в забійній вазі, при цьому імпорт склав  178,8 тис. т. Очікується, що виробництво свинини в 2009 році істотно не зміниться, а споживання, швидше за все, скоротиться за рахунок зниження об'ємів імпорту.

За даними Держкомстату, поголів'я свиней на 1 січня 2009 року склало 6,4 млн. голів, що на 8,3% менше, ніж на аналогічну дату минулого року.            

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!