"Укрцукор" хоче насолити Росії

Четвер, 22 січня 2009, 12:11
 

Національна асоціація цукровиробників України "Укрцукор", що об'єднує цукрові заводи України, пропонує вилучити з 2009 до 2013 року цукор з режиму вільної торгівлі з Російською Федерацією.

Про це сказало джерело в асоціації "Укрцукор" у четвер, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна". 

"Російська Федерація в односторонньому порядку вилучила цукор з режиму вільної торгівлі з Україною. Ми пропонуємо прийняти аналогічні заходи, щоб ми були в рівних умовах", - йдеться в повідомленні співрозмовника.

За його словами, з ініціативи асоціації підготовлено відповідний проект постанови Кабінету міністрів.

Як повідомлялося, Росія продовжила до 1 січня 2013 року термін вилучення білого цукру з режиму вільної торгівлі з Україною. Цей термін закінчується 1 січня 2009 року, однак Союз цукровиробників Росії і Мінсільгосп РФ запропонували продовжити його.

На цей час мито на ввезення до Росії білого цукру становить 340 дол. за тонну. Вона діє з 2004 року.

Між тим, відповідно до угоди про режим вільної торгівлі, буряковий цукор з Білорусії, Молдови, Азербайджану, Киргизії, Казахстану та Вірменії може ввозитися до Росії безмитно.

Режим торгівлі Росії з Україною визначений угодою між урядами двох країн від 24 червня 1993 року і трьома протоколами до нього.

У відповідності з цими документами, було сформовано перелік товарів, вилучених з режиму вільної торгівлі, і зафіксовано домовленість про їх поетапного скасування в терміни, узгоджені сторонами.

Термін дії вилучення Україною цукру з режиму вільної торгівлі з РФ закінчився 1 січня 2009 року.

Місткість українського ринку цукру оцінюється приблизно в 2 млн. тонн на рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!