Українці скаржаться, що не можуть забрати депозити

Вівторок, 20 січня 2009, 13:34

Абсолютна більшість населення України вже відчула на собі наслідки фінансово-економічної кризи: 33% - дуже серйозно, ще 46% - певною мірою.

Про це свідчать результати опитування проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" 17-28 грудня  2008 року.

Не відчули на собі наслідків кризи 16.5%.  Найменше поки що відчули її мешканці села та Західного регіону. Найбільше - жителі великих міст у промислових регіонах, йдеться в прес-релізі.

Найбільшою мірою люди відчувають загальне зниження рівня життя (64%), зростання цін на житлово-комунальні послуги (53%), зменшення заробітної плати (27%) та несвоєчасну виплату зарплат, пенсій, стипендій (21%).

Неможливість отримати у банку свої депозити зазначили 16% опитаних, розплатитися за кредитом - 13%, купити валюту - 11%.

Втратили в останній час роботу 10%, були відправлені у примусову відпустку теж 10%, ще 9% працюють за скороченим часом. Були обмежені соціальні виплати на місці роботи у 7% опитаних.

У зв'язку з фінансово-економічною кризою найбільше люди бояться: зростання цiн на продукти та предмети найпершої необхідності (59%), зменшення заробiткiв, зниження рiвня життя (49%), затримок зарплат, пенсiй та стипендій (35%), втрати роботи (31%), безладдя в країні, хаосу (31%), розгулу злочинностi (30%).

Вагомим є також страх холоду зимового в квартирах (25%), голоду (20%), неможливості купити потрібні ліки (17%), погіршення стосунків між людьми (16.5%), масових вуличних безпорядків (15.5%), обмеження можливостей забезпечення дітей (12%) та неможливість сплатити за їхнє навчання (8%),  неможливості розплатитися з кредитом і втрати майна (11%), втрати внесків у банках (10%), встановлення у країні диктатури (7%).

Ніяких страхів у зв'язку з фінансово-економічною кризою не мають менш ніж 4% опитаних.

Вважають реальною для себе перспективу стати безробітними 41% серед усього населення, а серед працюючого - 56%.  У разі втрати роботи 28.5% будуть згодні на будь-яку роботу, 20% шукатимуть роботу за фахом, а 25.5% -  високооплачувану роботу, не залежно від фаху. 

Окрім цього, 6% подадуться заробляти гроші у "ближнє" чи "далеке" зарубіжжя, 5% займуться індивідуальною трудовою діяльністю (виготовленням речей, ремонтом тощо), 4% спробують завести власну справу, 1% займеться перепродажем речей, а 2.5% можуть піти і на незаконну діяльність.

Нічого не збираються робити у разі втрати роботи і жити на державну допомогу чи на кошти сім'ї, родичів зовсім небагато - по 4%. Ще менше тих, хто організовуватиме акції масового протесту (3%). 

У разі втрати роботи значна частина населення згодна тимчасово працювати на громадських роботах : 23% на будь-яких і ще 32% у разі, якщо такі роботи будуть добре оплачуватися.

Методом інтерв'ю опитано 2012 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України віком від 18 років за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти, регіон та тип проживання.  Статистична похибка вибірки не перевищує 2.2%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!