У вкладників є всі шанси через суд повернути кошти депозитів

П'ятниця, 16 січня 2009, 08:09
 

Юристи вважають, що вкладники банків, які мають намір у судовому порядку вимагати повернення депозитів, мають високі шанси на успіх.

"Питання повернення вкладів регулюється Цивільним кодексом України. Цей нормативний акт є законом, а будь-які зміни до законів можуть вноситися тільки законами. В даному випадку постанова Національного банку України є підзаконним актом, і, по суті, не може вносити зміни до законів, - зазначив старший партнер юридичної фірми "Ілляшев і Партнери" Михайло Ілляшев. - У даному випадку НБУ фактично спробував змінити Закон України, а саме Цивільний кодекс України в частині повернення вкладів»".

Також Ілляшев підкреслив, що лист НБУ до керівників комерційних банків, у якому він роз`яснює, як саме потрібно трактувати норми постанови №413, не є нормативним актом і, тим більше, не може визначати порядок повернення депозитів, зокрема, вводити обмеження на зняття коштів.

"Якщо постанова Національного банку - це підзаконний нормативний акт, то лист - це не нормативний акт, це - ніщо", - підкреслює Ілляшев.

Таку позицію юриста підтримує його колега з юридичної фірми Magisters Ярослав Олійник, який також упевнений, що Нацбанк не має законних підстав вводити мораторій на дострокове розірвання депозитних договорів, повідомляє агентство "УНІАН".

"Позиція НБУ, що встановлює заборону на дострокове зняття депозитів, - незаконна, оскільки, швидше за все, суперечить умовам повернення вкладів, обумовлених із клієнтом у депозитному договорі, й зокрема суперечить ст. 1060 Цивільного кодексу України, відповідно до якої умова договору про відмову від права дострокової вимоги вкладу є нікчемною (нікчемний - юридичний термін - недійсний)", - підкреслив Олійник.

Обидва експерти впевнені, що ті, хто вирішить повернути свої заощадження в судовому порядку, мають високі шанси на успіх.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!