Ющенко: Україна перекачає газ Європі, як тільки Росія загазує на повну

Середа, 14 січня 2009, 17:42

Президент Віктор Ющенко заявляє, що Україна забезпечить транзит російського газу в Європу, як тільки буде досягнуто домовленість з російською стороною про подачу нею газу в обсягах 300-310 тисяч кубометрів на добу.

"Якщо "Газпром" забезпечить відпуск 300-310 тисяч кубометрів для споживачів Європи (на добу), Україна гарантує, навіть не маючи контракту і не беручи плати за транзит, забезпечити європейських споживачів", - сказав Ющенко на спільній прес-конференції з польським президентом Лехом Качинським у середу.

При цьому він наголосив, що Україна не наполягає ні на жодних додаткових умовах для прокачки цього газу.

Ющенко пояснив, що газотранспортна України "побудована на аверсному режимі поставок газу - зі Сходу на Захід".

За його словами, після того як Росія припинила поставки газу через українську територію, газотранспортна система була переведена у реверсний режим для того, щоб забезпечити подачу газу з підземних сховищ, розташованих на Заході України, до східних регіонів.

"У такому режимі вона працює сьогодні... Ми готові з реверсного режиму перевести систему в аверсний, як тільки Росія підтвердить ці обсяги (300-310 кубометрів газу на добу)", - сказав Ющенко.

Для цього, за його словами, українська сторона пропонує російській підписати окрему угоду про технічні умови прокачки російського газу.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!