Одесса скаржиться, що в Придністров'ї крадуть газ

Середа, 14 січня 2009, 11:36
 

Голова Одеської обласної державної адміністрації Микола Сердюк обвинувачує невизнану Придністровську Молдавську Республіку в розкраданні газу з української газотранспортної системи.

Про це Сердюк заявив 13 січня в ході сесії Одеської обласної ради, повідомляє агентство "Українські новини".

Сердюк вважає, що саме через перевищення ліміту відбору газу Придністров'ям було ухвалено рішення закрити засувку газовимірювальної станції Гребеники (Ренійський район Одеської області).

"Пізніше жителі Придністров'я намагалися проникнути на територію України, щоб відкрити цю засувку. Зараз прикордонна служба посилила охорону газовимірювальної станції Гребеники, щоб не допустити несанкціонованого відбору газу", - сказав Сердюк.

Губернатор підкреслив, що внаслідок того, що Придністров'я викачало газ на цій ділянці, навіть у разі поновлення Росією транзиту на заповнення трубопроводу буде потрібно не менш як 3 дні, у той час як газу в трубі залишилося всього на 5 днів.

Через газопровід Гребеники (Одеська область) - Каушани (Молдова) газ іде в Орловку Ізмаїльського району Одеської області, де перебуває одна з газовимірювальних станцій під контролем російських спостерігачів від "Газпрому".

Як відомо, 5 січня 2009 року компанія "Нафтогаз України" обвинуватила компанію "Молдовагаз" у тому, що споживачі Молдавії "з незрозумілих причин і без узгодження" з 1 січня 2009 року почали споживання природного газу практично в повному обсязі із транзитного газопроводу Ананьїв-Тирасполь-Ізмаїл, що частково проходить по території Молдови.

В "Нафтогазі" вважають, що таким чином, сумарна подача природного газу в південному напрямку країнам Балканського регіону - Румунії, Болгарії, Туреччини, Греції й Македонії - була зменшена на обсяг близько 10 мільйонів кубометрів за добу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!