Росія вигадала українські застереження до протоколу?

Понеділок, 12 січня 2009, 12:07
 

Україна не підписувала протокол по транзиту газу з застереженнями, заявляють в українському міністерстві закордонних справ.

Як ідеться у коментарі речника МЗС Василя Кирилича, інформація від російських офіційних чинників про те, що українська сторона підписала 11 січня текст "Правил процедур з моніторингу транзиту природного газу територією України" нібито із застереженнями, не відповідає дійсності.

Українська сторона підписала текст зазначеного документа без будь-яких змін чи застережень. При підписанні була зроблена письмова декларація, яка у політичному плані фіксує позицію України щодо транзиту російського газу і надає тлумачення окремих положень тексту підписаного документа, наголосили в МЗС, повідомляє агентство "УНІАН".

Жодних змін чи доповнень до тексту згаданих Правил процедур українська декларація не вносила. Більше того, у даній декларації чітко зафіксовано, що "українська сторона не піддає сумніву дійсність положень Правил процедури".

"Таким чином, нами виконані всі умови для відновлення постачання російського природного газу до держав-членів ЄС. По-перше, ми підписали "Правила процедури" в їх первинному вигляді, що були узгоджені між прем'єр-міністром Чехії та прем'єр-міністром РФ у Москві 10 січня 2009 року, без будь-яких змін до тексту цього документа", - пояснили у МЗС.

"По-друге, моніторингова місія з питань транзиту російського газу вже активно працює на території і України, і Російської Федерації. Тому немає жодних підстав для зволікання із відновленням постачання російського газу українською територією європейським споживачам. І, нарешті, Україна як незалежна держава має суверенне право на висловлювання власної позиції з будь-якого питання", зазначає Кирилич.

Як повідомило "Інтерфаксу" джерело в Києві, протокол про міжнародний контроль за транзитом російського газу через територію України підписали віце-прем'єр Кабінету міністрів Григорій Немиря і заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Володимир Триколич.

"Делегація ВАТ "Газпром" провела сьогодні вранці переговори в Києві. За підсумками переговорів українська сторона підписала "Правила моніторингу транзиту природного газу через Україну" без будь-яких застережень", - повідомили журналістам у "Газпромі".

Напередодні президент РФ Дмитро Медведєв дав вказівку урядові Росії не застосовувати підписаний Україною протокол про багатобічний, міжнародний механізм моніторингу за транзитом російського газу в Європу через Україну до того, як українська сторона не зніме свої застереження до цього документа.

Українська Правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!