Нацбанк не може стримувати девальвацію гривні

Понеділок, 12 січня 2009, 11:37
 

Газовий конфлікт і високий попит на готівкову валюту з боку імпортерів минулого тижня призвели до різкого стрибку курсу готівкового долара до рівня понад 9 грн./дол.

Кабмін і Нацбанк поки що ніяк не відреагували на такий стрибок, пише видання "Комерсант-Україна".

Банкіри сподіваються, що Нацбанк почне активну проведення інтервенцій і зіб'є курс до передноворічного рівня 7-8 грн./дол.

У четвер-п'ятницю готівковий курс долара знову різко підвищився, подолавши рівень 9 грн./дол., - У вихідні банки продавали валюту за курсом 8,8-9,5 грн./дол.

 За даними системи UkrDealing.com, минулого тижня долар подорожчав з 8,0-8,5 грн./дол. в понеділок до 8,500-8,844 грн./дол. у п'ятницю.

Останній раз подібний стрибок долара був 18 грудня 2008 року, коли його готівковий курс перевищував 10 грн.

Тоді за зростанням курсу пішли різкі заяви прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яка звинуватила керівництво Нацбанку у валютних спекуляціях, депутатів Верховної ради, які створили комісію з розслідування діяльності НБУ, і представників секретаріату президента.

"Тепер все буде залежати від дій Національного банку, тому що до сих пір у нього була дивна логіка: один день він виходив з 8,51 грн./дол., а на наступний- 8,21 грн./дол.", - заявив скарбник "Дочірнього банку Ощадбанку Росії" Дмитро Золотько,.

"Також дивно, що офіційний курс долара 7,7 грн./дол. А на міжбанку - 8,7 грн./дол., - Відзначає Золотько .- Зараз у Нацбанку є можливість проводити інтервенції, і готівковий ринок також почне орієнтуватися на безготівковий, тому не думаю, що на цьому тижні курс буде вище 10 грн./дол. ".

На думку голови правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук, якщо Національний банк буде активно виходити з інтервенціями, то курс повинен стабілізуватися на рівні 7-8 грн./дол.

Однак умови Міжнародного валютного фонду залишають НБУ невеликі можливості для роботи на міжбанку. Так, МВФ вимагав, щоб резерви НБУ з урахуванням першого траншу в 4,5 млрд. дол. на 1 січня становили не менше 31,2 млрд. дол. (фактично - 31543 млрд. дол.).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!