Україна ще раз підпише "неприйнятний" протокол

Понеділок, 12 січня 2009, 09:58
 

Київ погодився ще раз підписати "Протокол із міжнародного контролю за транзитом російського газу через територію України європейським споживачам", але вже без будь-яких доповнень.

"Угоду буде підписано без рукописного доповнення, який Москва вважає неприйнятним", - повідомив агентству "Интерфакс" представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс Еспуні після телефонної розмови голови Єврокомії Жозе Мануела Баррозу з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Як сказав співрозмовник агентства, "Тимошенко погодилася відокремити односторонню українську заяву від основного документа, підписаного сторонами".

"Таким чином, угоду буде підписано заново без будь-якого згадування про докладену заяву", - підкреслив представник ЄК.

Таррадельяс зазначив, що в ЄК продовжують вважати, що заява української сторони ніяк не впливає на положення документа, погодженого між Росією, Україною і Євросоюзом, "однак, незважаючи на це, з огляду на реакцію Москви, голова Єврокомісії визнав за необхідне подзвонити Тимошенко і зняти виникле протиріччя".

За його даними, у понеділок у Брюсселі збирається спеціальне засідання Ради міністрів енергетики ЄС, щоб обговорити подальшу координацію дій країн союзу у даній ситуації.

Раніше вночі дипломатичне джерело в Москві повідомило, що в Єврокомісії вважають за необхідне знову підписати протокол про створення міжнародної комісії з контролю за транзитом російського газу в ЄС, без посилання на декларацію Києва.

"Даний протокол необхідно підписати знову без посилання на односторонню декларацію України. Як технічно і на практиці це буде зроблено, зараз обговорюється між Єврокомісією й Україною", - повідомило дипджерело.

Ще раніше прем'єр РФ Володимир Путін заявив, що українське доповнення до протоколу про транзит російського газу "з російською стороною не обговорювалося, спотворює саму суть протоколу про міжнародний контроль за транзитом російського газу через територію України для європейських споживачів, а також обтяжує наявну проблему питаннями, які не мають до неї жодного стосунку".

При цьому голова уряду Чехії Мірек Тополанек у телефонній розмові з Путіним підкреслив, що українське доповнення до "протоколу" не є складовою частиною документа, а тільки відбиває думку української сторони.

Путін же запропонував у такому випадку "направити в уряд Росії протокол, підписаний українськими представниками без усяких доповнень і застережень".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!