РОСІЯ НЕ ВИЗНАЄ ПРОТОКОЛ З УКРАЇНСЬКИМИ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМИ

Понеділок, 12 січня 2009, 08:35
 

Президент РФ Дмитро Медведев дав вказівку уряду РФ не застосовувати підписаний Україною протокол про міжнародний моніторинг за транзитом газу до того, як українська сторона не зніме свої застереження до цього документу.

"Інакше, як знущанням із здорового глузду і порушенням раніше досягнутих домовленостей, не можу назвати такого роду застереження і додатки до них", - заявив Медведэв на зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у неділю, повідомляє агентство "Интерфакс".

За його словами, "ці дії, по суті, направлені на зрив наявних угод по контролю за транзитом газу, вони носять явно виражений провокаційний і деструктивний характер".

"Тому, я даю вказівку уряду не застосовувати підписаний вчора документ", - сказав російський президент.

Крім того, в неділю увечері за ініціативою голови комісії Європейських співтовариств відбулася телефонна розмова прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна з Жозе Мануелем Баррозу, повідомили "Інтерфакс" у прес-службі уряду Росії.

Путін звернув увагу співбесідника, що будь-які доповнення до протоколу, підписаного в Москві представниками Росії і ЄС, зміст яких з російською стороною не узгоджений, є неприйнятними. Прем'єр відзначив, що документ повинен бути підписаний всіма сторонами без застережень.

Путін підкреслив, що положення українського доповнення, по-перше, в корені міняють суть протоколу, а, по-друге, в значній їх частині не мають відношення до забезпечення транзиту російського газу через територію України європейським споживачам, а відносяться до комерційних взаємин "Газпрому" і "Нафтогаз України".

Путін висловив Баррозу пропозицію направити представників енергетичного блоку уряду Росії і "Газпрому" на зустріч міністрів енергетики країн Євросоюзу, яка відбудеться в понеділок. "Наші представники готові в повному обсязі викласти і обґрунтувати позицію Російської Федерації", - сказав Путін.

Голова уряду РФ і голова комісії Європейських співтовариств домовилися продовжувати контакти.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!