Ющенко не хоче платити Росії 470 доларів

Субота, 10 січня 2009, 12:29

Україна виступає за перехід на ринкову ціну на газ.

Про це заявив президент Віктор Ющенко у п'ятницю на спільній прес-конференції в Києві з прем'єр-міністром головуючої в ЄС Чехії Міреком Тополанеком.

Ющенко зауважив, що основною проблемою у двосторонніх відносинах між Україною і Росією в газовій сфері є те, що ціна на газ була політичною.

"І сьогодні, коли ми ведемо полеміку (щодо ціни на газ), зверніть увагу: ми говоримо не про принципи, засади формування ціни, а ми ведемо полеміку навколо того - 450 (доларів за газ) це мало чи багато. По відношенню до чого чи мало, чи багато?", - сказав Ющенко, повідомляє УНІАН.

Він нагадав, що на початку 2008 року була досягнута домовленість між президентами України та Росії, закріплена згодом в Меморандумі прем'єрів двох країн, щодо переходу впродовж трьох років на ринкові ціни на газ, за транзит газу, а також за зберігання газу у сховищах.

Ющенко звернув увагу, що сьогодні російська сторона вимагає європейську ціну на газ для України, але хоче залишити ціну за транзит на рівні 1,6 дол., в той час як у Німеччині ця ціна становить 4,8 дол., а в Чехії - 4 дол.

"Це не є ринкові відносини", - сказав Ющенко.

Водночас Президент підкреслив, що сьогодні дуже важливо напрацювати механізми ціноутворення на газ, на його транзит та зберігання.

У свою чергу Тополанек зазначив, що в його країні ціна на газ формується математично і пов'язана з ціною на нафту і курсом долара. Він повідомив, що нещодавно ця ціна становила 450 доларів за тисячу кубометрів, але він не виключає, що через світові тенденції, зокрема падіння цін на нафту, ця ціна може в найближчому майбутньому становити навіть 250 доларів за тис. кубометрів.

1 січня Ющенко заявляв, що ціна газу в 2009 році для України повинна становити максимум 210 доларів.

9 січня, офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов сказав, що "якщо ціна на газ, який "Газпром" поставляє в сусідні з Україною держави Східної Європи, в I кварталі 2009 року становить приблизно 470 дол. за тис. куб. м, то й Україна повинна платити ринкову ціну за газ".

8 січня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявляв, що ринковою транзитною ставкою на сьогодні є 3,4 долари.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!