Ющенко дав на газові переговори 7 днів

Четвер, 1 січня 2009, 18:16
Президент Віктор Ющенко заявляє, що газові переговори мають завершитись до 7 січня.
 

Про це він заявив в четвер, повідомляє прес-служба президента.

"Ми виходимо з того, що наші перемовини з російською стороною повинні бути продовжені у найближчі один-два дні і завершені до 7 січня", - заявив Ющенко.

"Ми виходимо з того, що сторони достатньо обмінялися підходами, принципами, умовами, які важливо врахувати при завершенні переговорного процесу. Вважаю, що ми близькі до прийняття компромісного рішення", - зазначив він.

"І я просив би і президента Росії, і прем'єра Росії, як і українську сторону, що на робочому рівні приймає участь у переговорах зі своїми колегами в "Газпромі" Російської Федерації, зробити все від них залежне для того, щоб ці переговори були якомога швидше завершені", - наголосив президент.

Він додав, що Україна виконувала, виконує і буде виконувати високі гарантії транзиту російського газу для європейських споживачів.

Ющенко ще раз повторив, що 30 грудня "Нафтогаз" завершив повністю розрахунки за спожитий у 2008 році газ, включаючи авансовий платіж за грудень 2008 року.

"Цей платіж був здійснений 30 грудня, і Україна вважає свої зобов'язання по розрахунках за спожитий газ у 2008 році виконані повністю, як це, до речі, передбачав Меморандум між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України", - наголосив Ющенко.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!