НБУ попередив Тимошенко про наслідки

П'ятниця, 19 грудня 2008, 08:42
 

Національний банк здивований цинізмом заяви прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про ситуацію на фінансовому ринку, і відзначає небезпеку дій Кабінету міністрів для економіки країни.

Про це йдеться в заяві правління НБУ, керівництво якого Тимошенко в четвер звинуватила в махінаціях на валютному ринку, дестабілізації банківської системи і штучному зниженні курсу гривні.

"Правління НБУ стурбоване сьогоднішньою ситуацією, коли прем'єр-міністр перейшла ту межу, яку ніхто ніколи не переступав. Особливо цинічним є той факт, що зброєю в руках політичних воєн уряду на чолі з прем'єром можуть бути прості люди, які у першу чергу постраждають від дестабілізації банківської системи", - цитує заяву "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні в економіці України сформувалася дуже складна ситуація. Бездарна діяльність уряду в управлінні економікою призвела до того, що вже в грудні цього року країна може бути в ситуації внутрішнього дефолту. На сьогодні уряд не має коштів для розрахунків по заробітних платах, пенсіях, соціальних виплатах і зобов'язаннях зовнішнього і внутрішнього характеру", - підкреслюється в заяві.

За даними правління НБУ, для реалізації популістських цілей чинний уряд використовував значні кошти, накопичені попереднім Кабміном.

"З перших кроків своєї роботи нинішній уряд вдався до обману суспільства, обіцяючи йому високе зростання реальних доходів, швидке і безінфляційне вирішення проблеми знецінених заощаджень, зростання державних інвестицій, поліпшення інвестиційного середовища для бізнесу і багато чого іншого. І це незважаючи на неодноразові попередження про неминучі негативні наслідки популістської політики уряду Тимошенко, зроблені НБУ ще на початку року, як у Верховній Раді, комітетах, так і безпосередньо в уряді", - зазначає правління НБУ.

За повідомленням, лише під тиском Нацбанку, коли стала невідкладною потреба застосування дієвих антиінфляційних заходів, в урядових кроках з'явилася певна конкретика. "Хоча значно більше залишилося дій адміністративного втручання і створення преференції для наближених до уряду бізнес-кіл, зокрема на ринку м'яса, олії", - підкреслюють у НБУ.

"Прем'єр-міністр Тимошенко розуміє, що та ситуація, до якої вона привела країну, призведе її до незворотного політичного банкрутства. У той же час уряд і в даний момент продовжує вводити суспільство в оману щодо макроекономічних орієнтирів на наступний рік, зокрема по інфляції (обіцяючи 9,5%). Так і немає проекту бюджету і програми економічної політики, що забезпечувала б не те що економічний прорив, але хоча б відповідала на виклики економічної і фінансової кризи", - вказується в заяві.

За оцінкою правління Нацбанку, безлад, який уряд створив в економіці, Тимошенко прагне перенести на банківську систему і грошово-кредитний ринок.

"Відразу після розголошення заяви прем'єра щодо діяльності Нацбанку о 16 годині (18.12.2008) валютний ринок миттєво відреагував значним падінням котирувань обмінного курсу національної валюти", - підкреслюється в заяві.

"Крім моральної відповідальності перед людьми, подібні дії можуть вести до карної відповідальності і є злочином перед суспільством", - нагадують у НБУ

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!