Газові контракти під загрозою через Тимошенко

Середа, 17 грудня 2008, 16:30
 

Через самоусунення українського уряду від переговорів з Росією ставиться під загрозу підписання контрактів на поставки газу з РФ в Україну, заявив уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

В інтерв'ю журналістам у середу він зазначив, що на сьогодні в України немає домовленостей про ціну на газ на наступний рік і досі не погашена заборгованість за поставки газу в Україну, незрозуміло також, якою буде ціна транзиту російського газу по території України в Європу.

"Головна причина - уряд самоусунувся від переговорів з Російською Федерацією", - сказав Соколовський, цитує агентство "Інтерфакс-Україна".

На питання, чи буде до кінця року підписана угода з Росією про постачання газу, Соколовський відповів, що проекти контрактів підготовлені, але "Газпром" не може їх підписати, тому що діє відповідно до директив керівництва РФ, за якими контракти можуть бути підписані, якщо борг за газ буде оплачено чи реструктуризовано.

Соколовський заявив, що "Нафтогаз" погасив близько 400 млн. дол. боргу за газ перед компанією "РосУкрЕнерго", розрахувавшись у такий спосіб за вересень, повідомляють "Українські новини".

Однак на 1 грудня фактичний борг України без штрафних санкцій складає понад 1,6 млрд. дол., продовжує рости і на 31 грудня цього року може досягти майже $3 млрд. дол., спрогнозував Соколовський.

Він зазначив, що якщо наявний борг "Нафтогазу" перенесеться на наступний рік, то це загрожує необґрунтованим завищенням цін на газ з російської сторони, суттєво ускладнить питання встановлення тарифів за транзит газу територією України і створить загрозу фактичного підпорядкування газотранспортної системи України неукраїнським резидентам.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!