Рука "Газпрому" знову тягнеться до крана

Понеділок, 15 грудня 2008, 18:40
 

Експерти з енергетичних питань прогнозують, що ВАТ "Газпром"  може вдатися до обмеження постачання газу Україні в разі непогашення боргів.

Як передає агентство "УНІАН", таку думку експерти висловили під час круглого столу "Як уникнути "газової війни" між Україною і Росією?" у вівторок в Києві.

"Запасу терпіння "Газпрому", я думаю, вистачить до 31 грудня, тобто до закінчення терміну дії поточного контракту від 14 березня 2008 року", - сказав керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін.

У свою чергу директор Міжнародного Інституту політичної експертизи Євген Мінченко повідомив: "Наскільки я знаю, вищий менеджмент "Газпрому" скасував свої новорічні канікули, і всі готуються зустрічати Новий рік на робочому місці. Тому, на жаль, я боюся, що нас чекає такий же веселенький Новий рік, причому абсолютно з суб`єктивних причин".

Він додав, що "можливості домовлятися в української сторони є стовідсоткові".

Як повідомлялося, 25 листопада НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" домовилися про погашення до 1 грудня 2008 року заборгованості за газ, поставлений в Україну у вересні, і частини боргу за жовтень.

За оцінкою російської сторони, заборгованість "Нафтогазу" за газ, поставлений у вересні, жовтні та листопаді 2008 року, з урахуванням пені та штрафів, становить 2,4 млрд. дол.

2 грудня "Нафтогаз Україну" попросив "Газпром" про відстрочення за розрахунками з газовим боргом за вересень і частково за жовтень.

За словами офіційного представника російського холдингу Сергія Купріянова, борг за постачання газу у вересні українська сторона не сплатила.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!