НБУ вийде в середу з продажем валюти за 5,82 грн./дол.

Середа, 5 листопада 2008, 14:05
 

Національний банк України (НБУ) у середу, 5 листопада, заявив про готовність продавати валюту на міжбанківському валютному ринку за курсом 5,82 грн./дол., зберігши курс своєї інтервенції на рівні вівторка.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" оператори валютного ринку, одночасно НБУ заявив про готовність купувати валюту в середу за курсом 5,80 грн./дол., тоді як у вівторок - за 5,78 грн./дол.

"На ринку багато хто готовий купувати за курсом вище 5,82 грн./дол., тому що мінімальний поріг заявки в НБУ - 50 тис. дол. Усі дрібні банки, заявки яких нижче цієї суми, на даний момент купують за курсом у районі 5,85-5,90 грн./дол.", - прокоментував хід торгів скарбник одного з банків з іноземним капіталом.

Курс гривні на міжбанку з початку року знизився на 15,7% - до 5,85 грн./дол. (за підсумками торгів у вівторок курс на міжбанку зміцнився до 5,815 грн./дол.), тоді як за 2007 рік він знизився на 0,2% - до 5,0540 грн./дол. З початку поточного року офіційний курс відносно долара США знизився на 15,4% - до 5,8261 грн./дол. Протягом жовтня курс інтервенцій Нацбанку на міжбанку змінювався в межах 5,00-6,05 грн./дол.

Як повідомлялося, 4 листопада набула чинності постанова Нацбанку України, що передбачає переведення торгів на валютному ринку до режиму прямого міжбанку.

Відповідно до нових правил, за дорученням клієнтів банки повинні здійснювати операції з купівлі/продажу іноземної валюти на міжбанку винятково в сумах і за курсом, що визначається у відповідних заявках/дорученнях.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!