Пропозиція іноземної валюти в Україні скоротилася на 43%

Неділя, 30 листопада 2008, 13:35
Пропозиція іноземної валюти на внутрішньому ринку Україні в листопаді скоротилося на 43%, тоді як попит зріс на 10%.

Про це заявив  перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Анатолій Шаповалов, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Переважає попит на валюту. Якщо взяти листопад - надходження у валюті скоротилися на 31%, попит на валюту виріс на 10%, а пропозиція на ринку скоротилося на 43%", - сказав Шаповалов.

При цьому він відзначив, що валютні резерви Нацбанку на сьогоднішній день складають 32,7 млрд доларів.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанку з початку поточного року знизився на 48,4% - до 7,5 грн/дол, тоді як за 2007 рік він знизився на 0,2% - до 5,0540 грн/дол.

За словами Шаповалова, скорочення резервів у цей період серпня-листопада пов'язано з валютними інтервенціями для підтримки курсу національної валюти.

"На валютний ринок було виведено 7,7 млрд  доларів, все інше - курсова різниця", - сказав Шаповалов.

При цьому він нагадав, що за січень-вересень НБУ викупив на ринку надлишкової пропозиції валюти на 6,6 млрд дол.

Перший заступник глави НБУ також призвав населення України утриматися від скупки валюти за завищеним курсом, щоб не підсилювати девальваційні тенденції.

Разом з тим, голова фінансового комітету Верховної Ради Микола Азаров заявив, що паніка на ринку виникла через дії бізнесів-структур, а не населення.

"Паніку створили не вони (люди), а ті юридичні особи, що конвертували величезну кількість валюти, і вивели її за кордон. От хто створив паніку. А люди вже підхопили цю паніку", - підкреслив Азаров.

Через це він нагадав, що подібні небезпечні прояви в 2004 році вдалося припинити шляхом жорсткості процедури проведення валютних переказів за кордон.

 

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!