Митниця констатує скорочення імпорту й експорту

Понеділок, 3 листопада 2008, 14:38
 

На українській митниці на даний час спостерігається значне скорочення імпортних потоків.

Про це повідомив в інтерв'ю виданню "Зеркало недели" голова Державної митної служби України Валерій Хорошковський.

Ситуація з експортом, за словами чиновника, демонструє ще гірші результати.

Як сказав керівника митного відомства, скорочення імпорту відчувалося найбільш відчутно в першій половині жовтня.

"Перші два тижні у нас до минулого року було "мінус" 50 відсотків в тоннах! До кінця місяця ми виходимо приблизно на "мінус" 15-20 відсотків. Тобто ситуація трохи стабілізувалася", - заявив Хорошковський.

За даними Державної митної служби, за 29 днів жовтня в Україну завезено мінеральної продукції на 44% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 17% - горючих-енергетичних продуктів і на 28% - продукції хімічної промисловості й каучуку. У той же час у країну завезено на 32% більше продовольчих товарів, на 19% - машин і транспортного устаткування.

Загальний обсяг імпорту за 29 днів жовтня 2008 року скоротився на 18% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року і на 14% - у порівнянні з вереснем поточного року.

Ситуація з експортом також близька до критичної, стверджує керівник митного відомства. "З експортом ще гірше, ніж з імпортом", - заявив він.

За словами Хорошковського, найбільш помітно скоротився потік експорту до країн Західної Європи, тоді як скорочення експорту в Росію відбувається трохи повільніше.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!