Гривня упала до правильної ціни?

Середа, 26 листопада 2008, 17:30
Поточна ситуація з дефіцитом зовнішньоторговельного балансу дозволяє говорити, що середньозважений курс гривні має знаходитися на сьогоднішній день на рівні 6-6,5 грн/$1.

Так вважає перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак, пише видання "Українська Правда" з посиланням на  агентство "Інтерфакс-Україна".

"Середньозважений курс на сьогоднішній день не 2-4 грн за долар, а на рівні 6-6,5 грн за долар", - сказав він журналістам у середу.

За його словами, напруга на валютному ринку підігрівається ажіотажем населення і псевдоімпортними операціями.

Говорячи про перспективи наступного року, Шлапак відзначив, що з урахуванням прогнозованого ускладнення доступу до зовнішнього фінансування курс гривні може продовжити девальвацію.

При цьому, на думку першого заступника глави секретаріату президента, у 2009 році можливо знизити дефіцит зовнішньої торгівлі до нуля.

"Потрібна буде, у тому числі, і курсова реакція або реакція певними режимами торговельної політики", - підкреслив Шлапак.

Він відзначив, що про стабільність курсу гривні можна буде говорити лише після збалансування ситуації в зовнішній торгівлі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!