"Нафтогаз" готовий сплатити борг "Росукренерго" за рахунок іншого боргу

Середа, 26 листопада 2008, 13:31
 

"Нафтогаз України" допускає направлення другого траншу Міжнародного валютного фонду на погашення боргу за поставлений природний газ перед компанією "Росукренерго".

Про це повідомив журналістам перший заступник голови правління Ігор Діденко.

"Можливі переговори з МВФ про те, що черговий транш буде наданий для цього (погашення боргу)", - сказав він, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

Відповідаючи на питання, чи ведуться консультації безпосередньо з МВФ, Діденко відповів, що переговори ведуться щодня.

У той же час голова правління компанії Олег Дубина відзначив, що з фондом з цього приводу працює Міністерство фінансів, а "Нафтогаз України" не має безпосереднього контакту з МВФ.

За словами Діденка, крім траншу МВФ, одним із джерел погашення боргу за газ є одержання "Нафтогазом України" передоплати від російського "Газпрому" за частину послуг транзиту російського газу в Європу.

Іншими джерелами погашення заборгованості є виторг від реалізації НАК газу на внутрішньому ринку, а також компенсація з бюджету різниці в цінах закупівлі і реалізації імпортного палива.

Діденко уточнив, що борг "Нафтогазу" за вересень складає 380 млн доларів, за жовтень - 780 млн доларів і за листопад, швидше за все, складе 800 млн доларів.

При цьому перший заступник голови правління "Нафтогазу" нагадав, що близько 800 млн. доларів отриманого в 2008 році виторгу було спрямовано на погашення заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики за газ за 4 квартал 2007 року.

5 листопада МВФ ухвалив рішення про виділення Україні кредиту stand by на суму близько 16,4 млрд доларів для подолання проблем в економіці.

10 листопада фонд виділив Україні перший транш кредиту на 4,5 млрд доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!