Ціна на газ для України має бути менше 100 доларів

Вівторок, 25 листопада 2008, 13:56
 

Середньорічна ціна на газ для України у 2009 році мала б складати менше 100 доларів за 1 тис. кубометрів, заявив уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Про це він сказав на брифінгу в середу, повідомляє прес-служба президента.

Соколовський нагадав, що відповідно до домовленостей президентів України та РФ у лютому 2008 року, для України ціна за газ складає 179,5 дол. за 1 тис. куб. м, що, в свою чергу, складає близько 50% від середньоєвропейської ціни (400 дол.) мінус вартість транзиту від кордонів України до пунктів передачі газу європейським споживачам.

Крім того, за цими домовленостями та домовленостями на рівні прем'єрів двох країн у жовтні 2008 року, передбачається трирічний період поступового переходу від нинішньої до європейської формули ціноутворення (від 50% до 100%).

За словами Соколовського, на перший квартал 2009 року середньоєвропейська ціна прогнозується на рівні 300 доларів.

"Звідси виходить, що у першому кварталі 2009 року ціна газу для України мала б складати близько 150 доларів (при сьогоднішньому коефіцієнті 50% до середньоєвропейської)", - зазначив представник президента.

При цьому він додав, що до середини другого півріччя наступного року ціна на газ, прив'язана до нафтового кошика, суттєво знижуватиметься.

"За умови подальшого виходу в четвертому кварталі на рівень цін першого кварталу 2009 року, середньорічна ціна для України мала б складати менше 100 доларів за 1 тис. кубометрів", - наголосив Соколовський.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!