У зернової асоціації закінчився кисень

Понеділок, 24 листопада 2008, 17:14
 

Українська зернова асоціація (УЗА) закликає керівництво країни до якнайшвидшого прийняття рішень із стимулювання експорту зерна з України.

"Нам потрібно ще відправити на експорт мінімум 10 млн. тонн зерна (...) Якщо цього не буде, то до 1 липня (2009 року) ми будемо з запасами близько 17 млн. тонн - це катастрофа", - сказав президент УЗА Володимир Кліменко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

За його словами, Україна вже відправила на експорт приблизно 10 млн. тонн зерна, однак подальші його постачання можуть стати проблематичними, зокрема, через жорсткість конкуренції на світових ринках.

Він нагадав, що найближчий конкурент України на світовому  зерновому ринку - Росія - планує прискорити процедуру відшкодування ПДВ при експорті зерна, знизити тарифи на його транспортування, а також ввести експортні субсидії.

"Якщо Росія введе експортні субсидії, ми не продамо нічого", - сказав на прес-конференції директор ТОВ "Нью Ворлд Грейн Юкрейн" Микола Горбачов.

Кліменко повідомив, що має намір обговорити з російськими колегами питання введення в РФ субсидій на експорт зерна, оскільки, на його думку, це може ще більше обвалити світові ціни на зернові.

Президент УЗА вважає, що Україна також повинна стимулювати експорт зерна через прискорення відшкодування ПДВ і зниження тарифів на перевезення зернових.

При цьому він відзначив, що на цей час заборгованість держави тільки перед п'ятьма зернотрейдерськими компаніями перевищує 600 млн. грн., а вартість послуг, наданих при експорті зерна, з початку поточного року виросла майже на 80%.

"Ціни на зерно знижуються, а тарифи зростають", - відзначив президент УЗА.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!