МВФ дає Україні 3 роки для виходу з кризи

Понеділок, 24 листопада 2008, 15:09
 

Ситуація у світовій економіці може покращитися в II кварталі 2009 року, а вже в 2010 році глобальна економіка й економіка України зможуть продемонструвати зростання.

Таку думку озвучила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбашіоглу під час телефонної конференції, яку провела інвестиційна компанія Dragon Capital для інвесторів з представниками МВФ і Світового Банку, повідомляє агентство "Лігабізнесінформ".

Починаючи з 2011 року, темпи зростання української економіки можуть повернутися до її потенційного рівня 5,5-6%, а інфляція знизиться до 5-7%.

Макроекономічні прогнози МВФ, що лягли в основу кредитної програми, припускають розвиток глобальної рецесії в 2009 році, значне погіршення умов торгівлі для України, а також подальше скорочення частки позикових коштів у приватному секторі.

Як відзначила Пазарбашіоглу, Фонд очікує падіння реального ВВП України на 3% у наступному році, головним чином у результаті погіршення експорту.

Інфляція знизиться лише незначно у зв'язку з підвищенням цін на імпортний газ і ослабленням курсу гривні.

У МВФ вважають, що зниження темпів інфляції буде ключовою умовою для забезпечення реальної девальвації гривні.

У 2010 році дефіцит поточного рахунку залишиться незначним, частково через слабкість економіки, а також через обмежене зовнішнє фінансування, і залишиться помірним згодом, що дозволить НБУ наростити рівень резервів на цей період.

Як відзначив постійний представник МВФ в Україні Балаш Хорват, "програма Фонду грає дуже важливу роль для економіки України, але багато зусиль повинні прикласти й інші міжнародні фінансові організації, і я радий повідомити, що вони це роблять, зокрема Світовий Банк і ЄБРР. Також критично важливу роль повинен зіграти приватний сектор, а саме компанії і банки".

За його словами, представники МВФ провели низку зустрічей з представниками приватного сектору, зокрема з іноземними фінансовими установами, що володіють українськими банками.

Відповідаючи на питання інвесторів, Пазарбашіоглу відзначила, що українська влада проявила активну готовність до співробітництва і взаємодії з МВФ під час обговорення макроекономічної програми, а також відкритість до рекомендацій зовнішніх експертів.

Нагадаємо, Україна вже отримала перший транш кредиту від МВФ. До цього Рада директорів МВФ схвалила надання Україні кредиту за програмою stand-by сумою 16,4 млрд. дол. терміном на 2 роки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!