Банки вигадали нові збори

Середа, 19 листопада 2008, 13:29
 

Українські банки починають вводити додаткові збори на продаж готівкової валюти розміром 3-5%.

Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" представники комерційних банків.

"OTП Банк" увів плату за розрахунково-касове обслуговування на продаж готівкової валюти населенню розміром 3,5%, "Укрсоцбанк" - 3%, банк "Фінанси і Кредит" - 5%. При цьому "БМ Банк" і "Райффайзен Банк Аваль" не стягують зборів, але розглядають можливість їх введення.

"На сьогоднішній день "БМ Банк" не стягує комісії, але можливо, що така комісія буде введена в майбутньому. Її розмір може скласти приблизно 3-4%", - сказав заступник голови правління "БМ Банку" Тарас Кияк.

За його словами, жорсткість обмежень НБУ на готівковому валютному ринку призвела до того, що при здійсненні валютообмінних операцій банки найчастіше не можуть покрити накладні витрати.

"Намагаючись покрити хоча б накладні витрати за операціями обміну валют, банки змушені вводити додаткові збори на продаж валюти", - сказав він.

Як повідомлялося, Нацбанк з 5 листопада 2008 року вимагає від комерційних банків тримати курс продажу готівкової валюти на рівні, що не перевищує офіційний. При цьому він зменшив відхилення курсу покупки від курсу продажу з 5% до 3%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!