НБУ похвалився поліпшенням інфляційних очікувань

П'ятниця, 14 листопада 2008, 11:40
 

Національний банк вказує на поліпшення інфляційних очікувань в економіці в жовтні-листопаді.

Про це йдеться в повідомленні НБУ, повідомляє агентство "Українські новини".

Вищевказане стало можливим завдяки вжитим заходам НБУ, які сприяли зміцненню гривні наприкінці жовтня.

Тенденція до посилення гривні тривала й у листопаді, коли протягом першої декади гривня зміцнилася: на міжбанку з 5,941 грн./дол. до 5,78 грн./дол; на готівковому ринку з 6,1052 грн./дол. до 5,8669 грн./дол.

З метою стабілізації валютного ринку й курсової динаміки в жовтні Національний банк України значно активізував свої операції на міжбанківському ринку.

Сальдо інтервенцій НБУ на міжбанку в жовтні було від'ємним і становило -4 115 млн. доларів проти від'ємного сальдо у вересні на рівні -150,3 млн. доларів.

При цьому офіційний курс гривні відносно долара змінився на 18,5% з 4,8610 грн./дол. до 5,7604 грн./дол.

З огляду на світову кризу, а також необхідність стабілізації вітчизняної фінансової системи й ринкових очікувань, збереження загальної довіри до банківської системи, захисту інтересів вкладників та інших банківських кредиторів Національний банк провів низку заходів, передбачених постановами від 11 жовтня № 319 і від 16 жовтня №328.

Вони спрямовані на запобігання необґрунтованому придбанню інвалюти суб'єктами господарювання й штучному її виведенню за кордон.

Водночас було встановлено нульову ставку резервування коштів за зовнішніми короткостроковими позиками українських банків, що дало змогу підвищити пропозиції інвалюти й знизити її відносний дефіцит на внутрішньому ринку.

Як повідомляло агентство, у жовтні золотовалютні резерви Національного банку, за оперативним даними, зменшилися на 14,9%, або на 5 605,42 млн. доларів і становили на 31 жовтня 31 923,18 млн. доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!