Порошенко сумнівається в прозорості продажу ПІБа

Четвер, 13 листопада 2008, 13:20
 

Голова Ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко вважає непрозорою процедуру продажу "Промінвестбанку".

"Продаж (ПІБу) повинна бути прозорою, а те, що зараз робиться, з мого погляду, черговий ляпас іміджу України", - сказав він, виступаючи на банківському форумі інституту Адама Сміта в Києві в четвер.

Порошенко також вважає недоцільною передачу управління ПІБом державним чиновникам, повідомляє агентство "Інтерфакс Україна".

"Державі там нічого робити, державному чиновникові нічого робити на посаді керівника такого банку", - сказав він.

Як підкреслив голова Ради Нацбанку, ПІБу необхідне рефінансування в достатньому обсязі за рахунок коштів НБУ, а також входження в його капітал міжнародних фінансових організацій, таких як ЄБРР і IFC.

Голова Ради НБУ також вважає, що необґрунтована грошова емісія може призвести до гіперінфляції.

"Пропонується якийсь новий унікальний спосіб, коли повинні бути емітовані десятки мільярдів, судячи з апетитів політиків, грошей, що повинні потрапити в ті або інші сектори економіки", - сказав Порошенко.

За його оцінкою, на цей час найбільш прийнятний спосіб підтримки економіки може бути реалізований через податкову реформу, що дозволить знизити податковий тиск на підприємства.

"Підтримка промисловості повинна проходити винятково у виді податкової і митно-тарифної підтримки", - сказав він.

Як підкреслив Порошенко, бюджетні кошти будуть потрібні для стабілізації соціальної ситуації в країні більшою мірою, ніж для часткової підтримки тих або інших галузей економіки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!