Порошенко вважає невиправданим курс нижче 6 гривень за долар

Четвер, 13 листопада 2008, 13:14
 

Голова Ради Національного банку України Петро Порошенко вважає, що тривала стабілізація курсу гривні без поліпшення торгового та платіжного балансів недоцільна.

Як передає агентство "Уніан", про це він заявив під час банківського форуму в четвер у Києві.

"У цьому випадку політику інтервенції для стабілізації курсу, я схвалюю. Вона ефективна, але вона короткострокова, і розраховувати на більш-менш стратегічну перспективу підтримки стабільності тільки через механізм використання резервів і валютних інтервенцій короткозоро, небезпечно для країни і, зрештою, якщо не працюватимуть митно-тарифні обмеження", - сказав Порошенко.

Він також висловився проти надмірного зміцнення курсу, у тому числі й суттєво нижче 6 гривень за долар, що нині є абсолютно невиправданим.

Порошенко зазначив, що зараз виступає проти різкого зміцнення, так само, як виступав проти різкої ревальвації курсу цього року, що призвело до втрати понад 9 млрд. дол. золотовалютних резервів країни та дестабілізувало валютний ринок.

Кажучи про зовнішню торгівлю, Порошенко зазначив, що дані Держкомстату про зниження імпорту не є позитивним чинником.

Зокрема, за його словами, триває зростання обсягів споживчого імпорту (телевізори, холодильники, товари тривалого користування), а скорочення обсягів імпорту відбувається за рахунок скорочення обсягів імпорту устаткування, сировини для промисловості тощо.

Він наголосив, що про структурні зміни, які стали причиною скорочення обсягів імпорту, нині говорити не випадає.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!