Криза таки заморозить мінімальну зарплату?

Понеділок, 10 листопада 2008, 11:24
 

З 1 грудня мінімальну зарплату підвищать до 605 грн., а не 625 грн. - у 2009 році її зростання можуть зупинити.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на газету "Сегодня".

Як сказав виданню екс-міністр економіки, нардеп від БЮТ Сергій Терьохін, мінімальну зарплату, яка зараз складає 545 грн., не дорівняють до прожиткового мінімуму, як обіцяли багато політиків (зараз він 607 грн., з 1 грудня буде 626 грн.).

"Мінімалка" так і залишиться на 10% нижче, а її зростання у 2009 році, очевидно, таки буде зупинене.

"Кабмін виходить з положень Антикризового закону від 31 жовтня 2008. А там сказано, що зарплата має лише індексуватися щокварталу на коефіцієнт інфляції", - пояснив Терьохін.

До того ж, однією з вимог МФВ, яка надає Україні мільярдний кредит, є те, що інфляція в нашій країні наступного року не перевищить 17% (цього року може досягти 25%).

Тому, як упевнені експерти, скільки б не дорожчали ті ж продукти, офіційно влада буде за будь-яку ціну наполягати, що інфляція цієї межі не перейшла. А відповідно будуть усі формальні підстави для підвищення "мінімалки" максимум на ці самі 17% за цілий рік, а можливо, і взагалі обходження без підвищення. Від мінімальної ж зарплати залежить індексація всіх зарплат бюджетникам, пише газета.

Голова комітету ВР із питань соцполітики й праці Василь Хара продовжує наполягати на тому, що прожитковий мінімум і "мінімалка" усе ж таки мають бути рівні.

"Цього положення взагалі не повинно було виявитися в Антикризовому законі. За нього проголосували лише 198 депутатів, а відповідно, воно було включено в закон з якоїсь помилки і мало бути виключено. Крім того, у нас є Закон про державні соцстандарти гарантії, який говорить, що мінімальна зарплата не може бути нижча прожиткового мінімуму", - говорить Хара.

Він також нагадав, що депутати на нещодавньому голосуванні не підтримали відстрочки прирівнювання МЗП до прожиткового мінімуму на 2 роки, до 2011-го.

Терьохін наполягає на зворотному. "В умовах кризи нам просто ніде взяти ще $10 млрд. для підвищення зарплат. Ці гроші ж треба знайти. Що, під час кризи ще підвищити податки?", - каже бютівець.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!