Базова інфляція в Україні сповільнилася до 1,3%

Понеділок, 10 листопада 2008, 09:42
 

Базова інфляція в Україні в жовтні сповільнилася до 1,3% у порівнянні з 1,5% у вересні.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на Державний комітет статистики в п'ятницю.

Відповідно до його розрахунків, з початку року базова інфляція досягла 17,1%, тоді як у цілому споживчі ціни зросли на 18%.

У жовтні перервалася властива останнім місяцям тенденція, коли через сезонне зниження цін на продовольчі продукти базова інфляція перевищує темпи зростання всіх споживчих цін. У жовтні останні виросли на 1,7%.

Базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих факторів, що носять адміністративний, а також сезонний характер. Переважно мова йде про цінову динаміку, яка не враховує зміни цін на продовольство й енергоносії.

Держкомстат України почав розрахунок базової інфляції з початку 2008 року.

Уряд України влітку погіршив прогноз зростання споживчих цін у 2008 році з 9,6% до 15,9%. Нова оцінка зростання споживчих цін була заснована на очікуваннях, що в липні і серпні вони знизяться, відповідно, на 0,4% і 0,3%, а в наступні місяці будуть зростати дуже повільно: у вересні - на 0,2%, жовтні - на 0,4%, листопаді - на 0,2% і грудні - на 0,3%.

Переважна більшість експертів завжди вважала урядовий прогноз заниженим, у тому числі обґрунтовуючи свою точку зору високими темпами базової інфляції, що зберігається.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!