Долар упав відносно ієни до мінімуму за 13 років

П'ятниця, 24 жовтня 2008, 08:57
 

Долар упав відносно японської ієни у п'ятницю до мінімуму за 13 років, оскільки страх перед глобальною рецесією змусив інвесторів різко скоротити обсяг операцій carry trade.

Про це йдеться в повідомленні агентства Bloomberg.

Вартість долара відносно ієни в ході торгів опускалася до 95,45 ієни, це мінімальне значення з 15 серпня 1995 року, коли курс долара впав до 93,28 ієни. О 7:19 у п'ятницю долар трохи піднявся і коштував 95,61 у порівнянні з 97,31 ієни ввечері в Нью-Йорку в четвер.

Ієна також росте відносно єдиної європейської валюти швидкими темпами - 122,68 ієни за євро на 7:28 проти 125,89 ієни ввечері в четвер, повідомляє агентство "Інтерфакс Україна".

Курс долара відносно євро піднімається на очікуваннях, що уряд США збільшить підтримку ринку житла і центральні банки світу знизять базові процентні ставки.

Євро до 7:28 у п'ятницю коштував 1,2787 дол. проти 1,2934 дол. на кінець попереднього торговельного дня у Нью-Йорку.

"Я не можу цілком виключити сценарій, за яким ієна ростиме навіть швидше, ніж я раніше припускав, - заявив головний валютний аналітик токійського підрозділу Barclays Capital Тору Умемото. - Учасники ринку відмовляються від операцій carry trade. Такий страх перед ризиком пов'язаний із кредитною кризою і загрозою світової рецесії".

До кінця березня долар може коштувати усього 90 ієн, додав Умемото.

Попит на японську нацвалюту зазвичай росте, коли інвестори побоюються ризиків на інших ринках, втрачають інтерес до більш дохідних валют і скорочують обсяги операцій carry trade, які зазвичай проводяться за рахунок більш дешевої ієни.

Для операцій carry trade беруться в борг грошові кошти в країнах з низькою процентною ставкою і здобуваються активи з більш високою прибутковістю, за рахунок цього спреду інвестори отримують прибуток. При цьому вони ризикують тим, що зміна кон'юнктури на світових валютних ринках позбавить їх цього прибутку.

Ставка в Японії знаходиться на рівні 0,5% річних, в єврозоні вона складає 3,75%, у США - 1,5%, в Австралії - 6%, у Новій Зеландії - 6,5%.

Ієна виросла до рекордного рівня після закінчення Другої світової війни - 79,75 ієни за долар - 19 квітня 1995 року. Це змусило "велику сімку" втрутитися і почати викуповувати доларові активи, щоб стабілізувати валютні ринки.

Стрімкий зліт японської нацвалюти вже призвів до того, що орієнтовані на експорт японські компанії скорочують прогнози прибутку чи кажуть про очікувані збитки за 2008 фінансовий рік. Так, Sony Corp., один із провідних виробників електроніки у світі, зрізала оцінку операційного прибутку більш ніж наполовину в зв'язку з очікуваними збитками по курсових різницях. Новий прогноз виторгу і прибутку грунтується на котируваннях 140 ієн за євро і 100 ієн за долар, однак експерти вважають, що й він занадто оптимістичний.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!