Рейтинги "Укрсоцбанку", "Кредобанку" і "Альфа-банку" під сумнівом

П'ятниця, 17 жовтня 2008, 09:38
 

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's поставило довгострокові й короткострокові кредитні рейтинги контрагента ЗАТ "Альфа-Банк (Україна)", АТ "Кредобанк" і АКБ "Укрсоцбанк", які знаходяться зараз на рівні "В+/В", у список CreditWatch (рейтинг на перегляді) з негативним прогнозом.

Як повідомляється в прес-релізі агентства, рейтинги за національною шкалою "Альфа-Банку" і "Кредобанку" на рівні "ua-" також поміщені до списку CreditWatch з негативним прогнозом, передає агентство "Інтерфакс Україна".

Така рейтингова дія стала результатом переміщення суверенних кредитних рейтингів України (рейтинг за зобов'язаннями в іноземній валюті "В+/В", рейтинг за зобов'язаннями у національній валюті "ВВ-/В", рейтинг за національною шкалою "uaAA") до списку CreditWatch з негативним прогнозом.

"Переміщення рейтингів України до списку CreditWatch відображає нашу стурбованість у зв'язку з погіршенням економічної ситуації й пов'язаним із цим знецінюванням національної валюти, а також впливом цих факторів на якість активів фінансового сектора України, особливо у світі високого рівня запозичень в іноземній валюті приватного сектора", - відзначається в повідомленні агентства.

"Ми очікуємо, що суверенні рейтинги України будуть виведені із списку CreditWatch цього місяця, після чого із цього списку будуть виведені рейтинги трьох зазначених банків. Якщо рівень суверенного рейтингу, виведеного із списку CreditWatch, буде знижений, це відповідним чином відіб'ється на рейтингах банків", - заявив кредитний аналітик Standard & Poor's Аннет Есс.

За підсумками 2007 року "Укрсоцбанк" посів 31 місце за обсягом активів серед банків СНД і 4 місце серед 175 українських банків у ренкінгу "Інтерфакс-1000": Банки СНД", "Альфа-банк" - 54 місце й 10 місце й "Кредобанк" - 142 й 29 місце відповідно.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua