Банкіри вважають, що криза не протягне до грудня

Четвер, 16 жовтня 2008, 17:22
 

Банкіри прогнозують завершення фінансової кризи в Україні у жовтні-листопаді.

"Шість з останніх дванадцяти криз закінчувалися у жовтні. Я думаю, що ми зараз теж десь тут (на завершальному етапі кризи)", - вважає начальник відділу випуску фінансових інструментів "Укрсоцбанку" Ерік Найман.

На його думку, тепер проблеми будуть в реальному секторі, повідомляє агентство "Українські новини".

Голова правління банку "Богуслав" (Київ) Світлана Ткаченко вважає, що нинішнє загострення фінансово-банківської кризи в Україні протриває не більше двох-трьох тижнів.

Уже в першій половині листопада наслідки коливань валютного курсу будуть нівельовані, а діяльність низки банків, що викликала занепокоєння у жовтні, - стабілізується.

Листопад-грудень поточного року, на думку Ткаченко, будуть порівняно спокійними, а от у першому кварталі 2009 року може позначитися ще один виток фінансової кризи.

Голова наглядацької ради "Партнер-банку" (Київ) Олексій Савченко думає, що глобальна фінансова криза не вплинула на банківський сектор України.

"Дійсно у пари великих банків є проблеми. Один став жертвою цілеспрямованої кампанії, метою якої було знизити його ціну на продаж. Ще пару банків зіштовхнулися з проблемою виплат за позиками, залученим раніше, на міжнародних ринках, а нові залучити не можуть через світову фінансову кризу. Але помилково переносити проблеми цих банків на всю систему. Так, справді є криза на міжнародних фінансових ринках, але банки нормально працюють", - думає він.

Савченко також зазначив, що невеликі банки, які не залучали позик за кордоном, не випускали облігацій, які  є більш мобільними, почувають себе зараз більш впевнено: видаються кредити, обслуговуються підприємства.

Банкіри сподіваються на адекватне і зважене висвітлення ЗМІ фінансово-економічної ситуації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!