Обсяг автокредитів в Україні скоротився на 13%

Понеділок, 22 вересня 2008, 16:45

Обсяг виданих кредитів на придбання автомобіля в серпні скоротився на 13% у порівнянні з липнем.

Така ситуація виникає через жорсткість кредитної політики банків, підвищення ставок і зростання розміру першого внеску.

Про це повідомляє інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting, передає агентство "Інтерфакс Україна".

"У серпні зафіксований спад у 13% від кількості виданих автокредитів навіть на фоні "невтішного" липня. А окремі сегменти ринку просто обвалилися на 50% і більше", - констатують експерти групи.

За даними експертів, банки спромоглися виділити автомобільному ринку позик на суму не більше 276 млн. євро, що майже на 60 млн. євро менше, ніж на початку 2008 року.

У повідомленні відзначається, що поки ситуацію на ринку рятують покупці з "готівкою", оскільки частка автокредитування на ринку істотно зменшується і на сьогодні становить близько 39%, тоді як раніше вона становила 50% і більше.

Нестачу коштів і жорсткість політики банків значно відчули покупці автомобілів виробництва країн СНД (ЗАЗ і ВАЗ). Кількість відмов тут була максимальною, і у результаті більше третини покупців змушені були забути про нове авто.

"Є про що замислитися й у дилерських центрах Mazda, Peugeot, Citroen, а також в "сірих" автосалонах Lexus", - додають експерти.

2007 року в Україні було продано 542 тис. легкових автомобілів - на 46,2% більше, ніж 2006 року, а поточного очікувалися продажі більше 700 тис. авто.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!