Уряд ухвалив проект Національної космічної програми України на 2008-2012 роки

Середа, 6 серпня 2008, 18:15
Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середовище ухвалив проект закону "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2008-2012 роки", повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідно до проекту документа, в 2008-2012 роках на реалізацію програми з держбюджету передбачається залучити 1,46 млрд грн, з інших джерел - 1,035 млрд грн Також передбачене залучення іноземних інвестицій в обсязі 3 млрд. грн на реалізацію міжнародних космічних комерційних проектів, серед яких "Морський старт", "Наземний старт", "Дніпро".

При цьому держфінансування Національної космічної програми України в 2008 році передбачено в розмірі 250 млн грн, що майже в 4 рази більше аніж в 2007 (65 млн грн).

Передбачається продовжити розробку перспективної космічної техніки, модернізацію інфраструктури, зокрема, технічних засобів Національного центра керування й випробувань космічних засобів (Євпаторія, АРК) для їхнього використання в міжнародних космічних проектах.

Програма також передбачає космічні дослідження в сфері сонячно-земних зв'язків, астрофізики, космічної біології й матеріалознавства в рамках міжнародних проектів "Спектр-Р", "Міжнародна космічна станція "(МКС), Exploration, Aurora.

Серед завдань програми - реалізація освітніх космічних проектів по створенню молодіжних супутників, забезпечення Збройних сил і інших військових формувань і правоохоронних органів сучасними космічними засобами й інформацією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!