Ціна на нафту підвищується через загрозу урагану в Мексиканській затоці

П'ятниця, 29 серпня 2008, 10:43

Ціна на нафту підвищується через загрозу урагану "Густав" у Мексиканській затоці.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

Ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI на жовтень в електронній системі Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) у п'ятницю зранку підвищилася на 1,30 дол. відносно рівня закриття торгів 28 серпня й становить 116,89 дол. за барель.

Тропічний шторм "Густав" рухається в напрямку Мексиканської затоки, де зосереджено більше 20% нафтовидобутку США.

За прогнозами синоптиків, він може досягти узбережжя Луізіани (США) 1 вересня. Його порівнюють із найбільш руйнівними ураганами останніх років "Катрин" і "Рита".

За деякими оцінками, "Густав" може зупинити видобуток 1,2 млн. барелів нафти на добу, якщо наблизиться до морських нафтовидобувних платформ.

Тим часом ціна жовтневого контракту на WTI в четвер знизилася на 2,56 дол. - до 115,59 дол. за барель. Нафта подешевшала після повідомлення Міжнародного енергетичного агентства про можливе використання стратегічних запасів сировини у випадку перебоїв у поставках через ураган.

Котирування жовтневого ф'ючерса на російську нафту марки Rebco в електронній системі CME Globex (NYMEX) 28 серпня знизилося на 1,79 дол. і досягло 110,30 дол. за барель.

На лондонській біржі ICE Futures ціна ф'ючерсів на жовтень на нафту Brent знизилася на 2,05 дол. - до 114,17 дол. за барель.

Ціна спотових контрактів на російську нафту Urals (c.i.f. порти Середземномор'я) в четвер склала 110,07 дол. за барель, що на 2,02 дол. нижче за ціну spot попереднього дня.

Експортна нафта з Росії з поставкою до портів Західної Європи (Urals c.i.f. С.-З. Європа) коштувала 109,39 дол. за барель (-2,02 дол.), Siberian Light (c.i.f. С.-З. Європа) - 112,60 дол. за барель (-2,02 дол.).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!