Росія згортає транзит через українські порти

Четвер, 28 серпня 2008, 12:51

Вперше за декілька років обсяги перевалки російських вантажів через порти України й Балтії в першому півріччі 2008 року знизилися на 2,1%.

"На хвилі урядового гасла: "Російські вантажі - в російські порти" країна скорочує обсяги транзиту через українські порти", - пише видання "Дело".

За словами віце-прем'єра Росії Сергія Іванова, до кінця 2008 року в експлуатацію буде здано великі перевантажувальні комплекси в російських Усть-Лузі, Ваніно і Пригородном.

Ці порти здатні переробляти до 56 мільйонів тонн вантажів на рік, і вони повинні замінити українських і балтійських партнерів.

Вітчизняні морпорти по-різному реагують на таку політику. Екс-директор "Укрморпорту" Сергій Клімов розповів, що в транзиті практично всіх великих українських портів присутня частка російського вантажу.

"Робота порту "Південного" практично повністю побудована на російському вантажі. За всіма законами логістики, він для них найпривабливіший", - пояснив Клімов.

Представники українських торговельних портів заявляють, що скорочення російського транзиту на них не вплине, а буде скоріше невигідним самій Росії.

"Російські вантажі, що йдуть через українські порти, - вимушені. Економічно невигідно вантаж, скажімо, з Ізраїлю везти до російських портів через Балтійське море", - пояснили в Одеському порті.

За офіційними даними, обсяги російського вантажного експорту через порт Одеси 2008 року істотно знизилися: з 1,66 мільйона сухих вантажів за 2007 рік до 257 тисяч тонн за 7 місяців 2008 року.

У той же час, за словами співробітника Одеського порту, збитків порту це не приносить.

"Вантажопереробка в нас збільшується: кожен місяць ми ростемо в порівнянні з 2007 роком. Тобто російські вантажі не впливають на нашу продуктивність, незважаючи на те, що їхній експорт вже впав", - упевнені в порті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!