Тимошенко розробила план відродження українського суднобудування

П'ятниця, 4 липня 2008, 15:14

Уряд ініціюватиме зміну неефективних інвесторів підприємств суднобудівної галузі.

Про це заявила прем'єр-міністр у Миколаєві під час наради з розгляду стану справ і перспектив розвитку суднобудівної галузі, яка відбувається на підприємстві "Океан", повідомляє "Українська правда" .

За словами Юлії Тимошенко, на жаль, сьогодні держава не завжди є ефективним інвестором на підприємствах суднобудування.

За її словами, зокрема уряд оцінює як кризовий стан на Чорноморському суднобудівному заводі, акціонерному товаристві "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", а також на Суднобудівному заводі імені 61 комунара.

Прем'єр-міністр запропонувала власникам підприємств зазначеної галузі розробити план дій щодо відродження українського суднобудування, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Уряд готовий і зірку з неба зняти, щоб суднобудівна галузь розвивалася і ставала на ноги", - підкреслила Тимошенко.

Вона вважає, що власники суднобудівних підприємств в першочерговому порядку мають забезпечити виконання всіх соціальних гарантій працівникам галузі, а також вийти на рівень достойної заробітної плати.

Прем'єр-міністр України повідомила, що сьогодні обсяг світового ринку суднобудівної продукції складає 70-80 млрд. доларів на рік.

При цьому доля України в загальному ринку світових замовлень серед держав-судновиробників сьогодні складає 0,15%, порівняно з 5,2% у 1991 році.

"Ми мусимо зробити неможливе, щоб повернути свою долю на ринках", - підкреслила прем'єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua