Під Києвом планується будівництво третього аеропорту

Понеділок, 14 липня 2008, 12:09

Міністр транспорту і зв'язку Йосип Вінський заявив про необхідність будівництва нового аеропорту під Києвом.

За його словами, відомство розглядає можливість розміщення об'єкта в районі села Велика Бугайовка у Васильківському районі, передає газета "Дело".

Населений пункт знаходиться в 30 кілометрах від Києва, недалеко від проектованої Окружної дороги.

Таким чином, Мінтранс реанімував плани, що виношувала влада ще за радянських часів. Чиновники передбачали будівництво аеропорту в Генеральному плані Києва.

За підрахунками експертів, новий аеропорт може обійтися державі в 4-5 млрд. дол. За оцінкою директора Центру економічного й політичного аналізу Олександра Кави, стільки коштує аеропорт на дві смуги з трьома терміналами.

"Але щоб залучити спонсорів, необхідно буде серйозно обґрунтувати рентабельність настільки дорогого об'єкта", - стверджує Кава.

Але у держави можуть виникнути проблеми з будівництвом аеропорту у Великій Бугайовці. За словами землерозпорядника сільської ради Віталія Дідківського, з 2000 року позначена в Генплані територія належить місцевим жителям.

"Ці землі були розпайовані й роздані колишнім членам колгоспу. Тому у випадку будівництва там аеропорту доведеться викуповувати земельні ділянки", - розповідає він.

В той же час перший заступник гендиректора аеропорту "Київ" Олексій Яковець вважає, що в найближчі 10-15 років аеропорт у Бугайовці не актуальний.

"Потік пасажирів в Україні з кожним роком збільшується в середньому на 20%. Зараз по Україні за рік перевозиться близько 2 млн. пасажирів, через 10 років буде близько 6-7 млн.", - сказав він.

З такими навантаженнями, на думку Яковця, "Києву" "Борисполю" впоратися цілком під силу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!