Фінансування соціальних програм відклали

Вівторок, 24 червня 2008, 18:07

Кабінет Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко практично не фінансує важливі соціальні програми загальнонаціонального і регіонального значення.

Про це заявив сьогодні Голова Секретаріату Президента України Віктор Балога після проведеного ним ретельного аналізу стану виконання бюджетного розпису за програмами Державного бюджету на 2008 рік, передає "РБК - Україна" з посиланням на прес-службу голови держави.

За його висновками, на сьогодні повністю фінансуються лише 50 бюджетних програм (5% від загальної кількості). Видатки на 139 програм становлять менше половини передбаченого обсягу на цей період. На 182 програми, насамперед, соціального характеру, з Держбюджету не виділено ні копійки.

"Ця статистика особливо вражаюча на тлі запевнень керівництва уряду у всеосяжній турботі про соціальну сферу, забезпечення інтересів простих українців. Уже далеко не вперше задекларовані обіцянки й озвучені гасла розбиваються об реальний стан справ", - зазначив Балога.

Він припустив, що оприлюднення цих даних викличе чергову хвилю заяв із боку Кабінету Міністрів про "критичні випади Банкової на адресу уряду".

Однак, за його словами, цифри статистики мають стати для Кабміну не приводом для контрзаяв, а поштовхом до роботи над виконанням видаткової частини бюджету.

"Це суто компетенція уряду, і фінансування державних програм, особливо тих, які зачіпають вразливу соціальну сферу, має стояти пріоритетним пунктом порядку денного команди Тимошенко", - відзначив Балога.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!