Куратор "Газпрому" по СНД очолить "дочку" компанії в Україні?

Середа, 9 квітня 2008, 11:26

"Газпром" у вівторок зареєстрував в Україні свою дочірню структуру ТОВ "Газпромзбут-Україна".

Про це розповіло газеті "Комерсант-Україна" джерело в російській газовій монополії.

У найближчий четвер на засіданні Національної комісії регулювання електроенергетики планують розглянути питання видачі цій компанії ліцензії, розповів один із гравців газового ринку України.

У новій структурі, за інформацією видання, буде працювати майже весь колектив ЗАТ "Укргаз-Енерго" (50% належить НАК "Нафтогаз України" і 50% "РосУкрЕнерго", у якій у "Газпрому" теж 50%). Усього в ЗАТ працює порядку 60 осіб.

Однак керувати новою компанією буде не голова "Укргаз-Енерго" Ігор Воронін, "а нова людина, яку надішле "Газпром" із Москви", пише газета.

У "Газпромі", "Укргаз-Енерго" і "Нафтогазі" у вівторок не змогли уточнити, хто саме очолить ТОВ. Однак джерело "Комерсанта" у російській монополії розповіло, що очолить нову структуру Анатолій Подмишальський - начальник управління "Газпрому" з роботи із країнами СНД.

Підмишальський останнім часом був ключовим перемовником із Україною з боку монополії, зазначає видання.

Прямий допуск "Газпрому" на внутрішній газовий ринок України був однією з ключових умов урегулювання конфлікту Москви і Києва навколо постачань газу. При цьому "Укргаз-Енерго" має бути ліквідоване, йдеться в статті.

У четвер, 10 квітня, у "Газпромі" повинні відбутися переговори з керівництвом НАК "Нафтогаз України", під час яких сторони планують підписати Доповнення до угоди про розвиток відносин у газовій сфері від 12 березня, зазначає газета.

За її інформацією, вже досягнута попередня домовленість про те, що українська сторона дасть гарантії оплати 55 млрд куб. м газу в 2008 році, а "Газпром" погодиться з умовами "Нафтогазу".

Як розповіло джерело, близьке до української делегації, в основу доповнень покладено протокол, затверджений Кабінетом Міністрів у середині березня. У ньому було кілька принципових змін у схемі постачань газу. "Газпромзбут- Україна" має право реалізовувати не більше 7,5 млрд куб. м газу на внутрішньому ринку (у варіанті угоди від 12 березня, розробленому "Газпромом", - "не менше 7,5 млрд куб. м").

Джерела "Комерсанта" в "Газпромі" кажуть, що якщо українська делегація не привезе в четвер фінансових гарантій оплати і не буде легалізована діяльність "Газпромзбуту-Україна", то збережеться колишня схема імпорту газу з посередниками "РосУкрЕнерго" і "Укргаз-Енерго".

Однак у "Нафтогазі" запевняють, що з "фінансуванням проблем немає й у разі потреби гарантії будуть".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!