У Раді вважають, що мораторій потрібно продовжити, але ненадовго

Понеділок, 14 квітня 2008, 11:36

Голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин Микола Присяжнюк переконаний, що мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення потрібно продовжити, але не на тривалий термін.

"Згаданий мораторій потрібно продовжити, але не на тривалий термін", - заявив він у Житомирі.

"Ще не прийнято майже 20 законів, які встановлювали би "правила гри" у цьому питанні, і передусім, потрібно інвентаризувати ті землі, які під час розпаювання втратили своє сільськогосподарське призначення і перейшли у категорію земель під забудову", - зауважив Присяжнюк.

За його словами, потрібно розробити та прийняти першочергово закони про фонд земель держвласності та управління землями цієї власності, закон про державний земельний кадастр, про засади вилучення (викупу) земель права приватної власності, а також призупинити дію деяких статей Земельного кодексу, що дають право керівникам районної виконавчої влади одноосібно вирішувати питання про переведення землі з одного призначення в інше.

Як відомо, за 8 років у Верховній Раді зареєстровано кілька законопроектів про ринок земель, розроблених різними фракціями.

9 квітня після громадського обговорення проектів закону про ринок земель президент Асоціації спеціалістів із нерухомості (ріелторів) України Олександр Бондаренко висловив думку, що ці законопроекти навряд чи будуть прийняті ВР нинішнього скликання.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"