"Нафтогазу" не вистачає 7 мільярдів

Четвер, 10 квітня 2008, 11:44

Кабінет Міністрів затвердив фінансовий план НАК "Нафтогаз України" на 2008 рік із доходами 75 млрд грн і видатками 82 млрд грн - різницю заповнять за рахунок кредитів.

Про це пише "Дєло", у розпорядженні якого є фінплан.

Відповідно до цього плану, протягом 2008 року "Нафтогазу" перерахують 8 млрд грн із Держбюджету.

Крім того, уряд збирається отримати дивіденди з дочірніх компаній - причому відразу за 2 роки. "Укргаз-Енерго" у поточному році має повернути борги за 2006-й і 2007 роки - майже мільярд. Від "Укрнафти" очікують надходжень удвічі  більше.

Відповідно до фінплану, "Нафтогаз" повинен самостійно заробити 62 млрд грн. Такі очікування пов'язані зі зростанням ціни на реалізований газ і з поверненням компанії статусу повноправного монополіста на вітчизняному газовому ринку.

Незважаючи на бюджетну допомогу і солідні заробітки, коштів "Нафтогазу", як і раніше, не вистачає. Утримання свого господарства обійдеться монополістові в 82,3 млрд грн, зазначає видання. Тому НАК планує і далі брати кредити.

Основною причиною дефіциту бюджету в самому "Нафтогазі" називають продаж газу за ціною нижчою закупівельної, погашення боргу за спожитий газ у 2007 році і зростання суми сплати відсотків за кредитами. Зокрема, на сплату відсотків за кредитами у поточному році піде майже 4 млрд.

У цілому на компанії "висить" 10 млрд кредитних зобов'язань.

Як пише "Дєло", щоб "звести кінці з кінцями", "Нафтогаз" планує додатково отримати 10 млрд кредитних грошей. На ці кошти НАК планує закачати 14 млрд куб. м газу (у тому числі 9,6 млрд імпортного).

"Це товарний недовгостроковий кредит, і банки готові під заставу природного газу його видати", - зазначає заступник голови "Нафтогазу" Юрій Колбушкін.

Водночас, зазначає видання, з дивідендами "Укрнафти" і "Укргаз-Енерго" можуть знову виникнути труднощі, і тоді НАК знову ризикує не звести дебет із кредитом.

Між тим, у 2008 році планується, що НАК додатково виділять 3 млрд 700 млн грн "для забезпечення компенсації різниці між цінами купівлі імпортного газу і його реалізації суб'єктам господарювання".

У поточному році також варто очікувати певного збільшення ціни газу для промислових споживачів і населення. Зокрема, планується, що ціна газу внутрішнього видобутку підвищиться на 9%.

Водночас, на інвестиції за кордоном НАК, відповідно до плану, виділить близько 230 млн. Значна частина інвестицій компанії за кордоном зосереджена в Єгипті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!