Фірма, що будує Дністровську ГАЕС, попідписувала контракти

Четвер, 6 березня 2008, 17:13

Генеральний підрядник будівництва об'єктів Дністровської гідроакумулюючої електростанції Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергопром" (м. Новодністровськ, Чернівецька область) підписав низку контрактів на виконання робіт із приватними комерційними структурами.

Про це порталу повідомили в Дирекції будівництва Дністровської ГАЕС, передають Українські Новини з посиланням на "БукІнфо".

Зокрема, були підписані договори з ПП "Галина" (сума 20,3 млн грн) и МПП "Енергонасос" (сума 1,7 млн грн). Згідно з договором, ПП "Галина" займатиметься бетонними і земельно-скельними роботами з обладнання протизсувних конструкцій, а МПП "Енергонасос" - монтажем гідроенергетичного обладнання.

Як повідомляє "БукІнфо", ТОВ "Енергопром" є генпідрядником будівництва Дністровської ГАЕС із 2001 року. 20 лютого 2008 року ТОВ "Енергопром" підписав відповідну угоду з новим замовником будівництва - ВАТ "Укргідроенерго". Водночас, компанія "Укргідроенерго" не повідомила, чи був проведений тендер на вибір генерального підрядника у відповідності із Законом "Про Державні закупівлі". Будівництво проводиться за рахунок Держбюджету України і цільової надбавки до тарифу ВАТ "Укргідроенерго" в розмірі 0,02 грн/кВт-год виробленої електроенергії. Відповідне рішення було прийнято НКРЕ 14 лютого.

За даними Дирекції будівницва Дністровської ГАЕС, із 2001 року обсяг фінансування, спрямований ТОВ "Енергопром" для будівництва Дністровської ГАЕС за рахунок Держбюджету і цільової надбавки, становив близько 800 мільйонів гривень. Функції замовника будівництва були передані ВАТ "Укргідроенерго" наказом міністра палива й енергетики Юрія Продана №14 від 16 січня 2008 року.

На сьогодні основними засновниками ТОВ "Енергопром" є ТОВ "МТД", ТОВ "ЕДБ", ВАТ "УЕМ", МП "Україна", а також кілька фізичних осіб. А засновником ВАТ "Укргідроенерго" є НАК "Енергетична компанія України", яка володіє пакетом акцій у розмірі 87,4% від статутного фонду.

Дністровська ГАЕС будується на р. Дністрі у Чернівецькій області. Її проектна потужність у турбінному режимі становить 2268 МВт, у насосному режимі - 2947 МВт. Проект станції передбачає установку семи ідентичних гідроагрегатів. Введення в експлуатацію першого з них заплановано на 2008 рік.

Вартість робіт із завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС (у відповідності - трьох гідроагрегатів, загальною встановленою потужністю в генераторному режимі 972 МВт, у насосному - 1263 МВт) станом на 1 січня 2008 року оцінювалась в 2,7 мільярда гривень.

Унікальність станції полягає в тому, що на ній вперше введені гідроагрегати, потужність яких є майже вдвоє більшою за нині чинні в Україні і світі (324 МВт).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!