Яценюк проти, щоб Україна залежала від газових олігархів

Середа, 5 березня 2008, 14:40

Ситуацію, що склалася в російсько-українських газових відносинах, повинен вирішувати Кабінет Міністрів.

Про це заявив голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, відповідаючи на питання журналістів у середу.

Спікер зауважив: щойно "в Україні починається розмова про газ, усі відразу стають спеціалістами, при чому це відбувається останні років 16".

На переконання Яценюка, газове питання є винятково компетенцією Кабміну, у свою чергу Верховна Рада, згідно зі своїм правом контролю, зобов'язана заслухати інформацію щодо цього питання.

Також спікер наголосив, що на поточний момент "в Україні почали торгувати газовим питанням із політичною метою". "Сьогодні газ - це державний бізнес, умови якого мають бути зрозумілими і прозорими", - сказав він.

"Я радикальний противник того, щоб Україна залежала від двох, трьох або чотирьох олігархів, пов'язаних із енергетичним бізнесом", - заявив голова Верховної Ради.

"Умови мають бути зрозумілими: це довгостроковий контракт, зрозумілі умови ціноутворення та обсяги поставок і державний контроль газового сектора, який сьогодні перебуває в державній власності", - зазначив спікер.

"Але є одна проблема - держава його не контролює. Все інше - це розмови ні про що", - додав він.

Окрім того, Яценюк висловив сподівання, що уряд розбереться в ситуації і доповість про неї у парламенті, "якщо він запрацює".

УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!