Європа змусить Польщу переглянути угоду про малий прикордонний рух із Україною

Понеділок, 31 березня 2008, 11:21

Польща буде змушена переглянути угоду з Україною про малий прикордонний рух, якщо Єврокомісія знайде у документі порушення приписів ЄС.

Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі" сказав заступник голови представництва Єврокомісії в Україні та Білорусі Дірк Шюбель.

Проект польсько-української угоди про малий прикордонний рух Єврокомісія отримала лише 25 березня, тому європейські експерти не змогли ознайомитись із документом до його підписання.

Зараз угоду ретельно вивчають спеціалісти Єврокомісії, каже Дірк Шюбель. І вже, за його словами, є кілька зауважень до польської сторони, зокрема щодо делімітації прикордонної зони та медичного страхування мешканців, які збираються перетинати українсько-польський кордон.

Про штрафні санкції, які можуть бути застосовані до Польщі в разі порушення "регулярів" Євросоюзу про перетин кордону, поки не йдеться, констатує Шюбель. Натомість, імовірно, за його словами, сторони будуть змушені переглянути деякі пункти угоди про малий прикордонний рух.

Навіть ураховуючи потребу у спільній підготовці до футбольного турніру Євро-2012, зараз Єврокомісія не зробить винятку для Польщі та України.

"До Чемпіонату ще кілька років. І до цього питання ми зможемо повернутися лише, коли перейдемо цей міст і наблизимося до тієї дати", - зауважив Дірк Шюбель.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!