Ціна бензину може підскочити до 8 гривень за літр

Четвер, 20 березня 2008, 12:40

Бензин в Україні може подорожчати до 7,8-8 грн за літр. Такий прогноз озвучив експерт Центру Разумкова Олександр Жолудь. Свій песимізм він пояснює загальною кон'юнктурою на ринку нафти.

За останній тиждень ціна на бензин А-95 в Україні відчутно виросла. Так, за даними НТЦ "Психея", найдорожчий бензин в АР Крим, де він за тиждень подорожчав на 4,49% і до кінця досліджуваного періоду коштував 5,842 грн/літр. У Київській області, за даними того ж дослідження, бензин у середньому коштує 5,492 грн/літр.

Виконавчий директор консалтингової компанії UPECO Сергій Куюн в інтерв'ю газеті "Сєгодня" заявив, що приблизно 50% нафтопродуктів Україна імпортує, і в такий спосіб створені передумови для подорожчання А-95 і дизпалива (ДП) до 6 грн за літр. Але завдяки наявним запасам дешевшого палива, можливо, вдасться відтягнути підвищення ціни до 6 грн на 7-10 днів.

Ще один представник Центру Разумкова Володимир Омельченко підкреслює, що в підвищенні цін на нафтопродукти немає нічого надприродного: ціна нафти у світі постійно збільшується, а недопоставка сировини на українські НПЗ і заміна її імпортними нафтопродуктами ще більше посилить уплив світової кон'юнктури. Але таки підкреслю: першопричина сформованої ситуації в тому, що українська нафтопереробка малоефективна з економічної і технологічної точки зору, - додав він.

Тимчасом, світова ціна на нафту в понеділок знизилася в середньому на 4,5%, оскільки світове співтовариство побоюється збільшення кризи в структурі однієї з найбільших інвестиційних груп США Bear Stearns Cos. Проте найближчим часом аналітики чекають нового підвищення ціни у зв'язку з такими факторами, як зниження курсу долара, складна геополітична ситуація у світі, а також відмова країн-членів ОПЕК збільшити обсяги видобутку нафти.

"Фінанс.ua"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!