Ющенко вимагає від Тимошенко переглянути показник інфляції-2008

Середа, 12 березня 2008, 10:19
Президент Віктор Ющенко наполягає на перегляді показника річної інфляції в Державному бюджеті на 2008 рік Кабінетом Міністрів та Національним банком.

Як повідомляє прес-служба президента, про це він сказав в інтерв'ю журналістам у вівторок.

"Я наполягаю, щоб уряд разом із НБУ ще раз переглянув ту ситуацію, яка склалася на внутрішньому ринку, ще раз серйозніше підійшов до формування антикризових кроків, які вимагають не тільки загальної декларації", - сказав президент.

Коли йдеться про заощадливіші видатки бюджету, дотримання жорсткого дефіциту бюджету, "...це не складне завдання", - додав Ющенко.

На думку президента, показник річної інфляції, закладений у Бюджеті-2008, очевидно, потребує перегляду - з огляду, зокрема, на те, що вже за 2 місяці поточного року ця цифра становила близько 5,7%.

"Це той показник, до якого зараз буде прикута увага всіх аналітиків... Думаю, в найближчі кілька днів дадуть фахову оцінку цих тенденцій і тих змін, які необхідно вносити до Бюджету-2008", - сказав Ющенко.

Президент підкреслив, що це питання зачіпає низку соціальних видатків бюджету - йдеться про корекцію, зокрема, розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії.

Глава держави нагадав, що нинішня інфляційна ситуація в Україні пов'язана з кількома факторами. Серед них - значне зростання в 2007 році цін виробників, суттєве подорожчання продовольчого ринку та адміністративне втручання уряду в діяльність зернового ринку; зростання цін на енергоресурси, зокрема на нафтопродукти як у світі, так і в Україні; неврегульована ситуація на газовому ринку.

"Ми, вступаючи в 2008 рік, мали досить складну обтяжливу ситуацію щодо інфляційних процесів", - зазначив Ющенко, нагадавши, що вже зростання цін на продовольчі товари за 2 місяці поточного року становило 8,3%.

Особливу увагу в контексті боротьби з інфляцією президент звернув на раціональну політику управління видатками бюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!