Завтра в Києві бастуватимуть майже всі маршрутки

Вівторок, 11 березня 2008, 15:56

У середу, 12 березня, з 6:00 ранку в Києві почнеться страйк водіїв маршрутних таксі.

Про це повідомляють із посиланням на президента Всеукраїнської асоціації автоперевізників Віталія Реву.

"Автобуси (маршрутні таксі) просто не вийдуть із підприємств через відсутність палива і заробітної плати для водіїв, і це буде продовжуватися доти, поки не почнуться переговори з адміністрацією", - заявив він.

"У салонах маршрутних таксі розклеєні звернення до пасажирів із вибаченнями за незручності, тому що ситуація така, що з 15 жовтня 2007 року влада практично не реагує на звернення приватних перевізників. Переговорний процес у останні місяці взагалі не відбувається", - підкреслив він.

Рева нагадав, що приватні перевізники просять погодити нові тарифи в розмірі 1 грн за довжини маршруту до 5 км; 1,50 грн - від 5 до 10 км; 2,00 грн - від 10 до 15 км; 2,5 грн - від 15 до 20 км; 3,00 грн - понад 20 км. Тобто в середньому підвищення тарифів становитиме 25 коп.

Окрім того, перевізники просять забезпечити їм конкурентноздатні умови в порівнянні з комунальним транспортом, що працює в режимі маршрутного таксі. Зокрема, це стосується невиплати мерією компенсації за проїзд пасажирів пільгових категорій, у той час як комунальному підприємству "Київпастранс" такі компенсації здійснюють.

Приватні перевізники також вимагають заборонити КП "Київпастранс" використовувати як маршрутні таксі рухомий склад, закуплений за рахунок коштів міського бюджету.

На їхню думку, тим самим мерія створює істотні обмеження конкурентноздатності для приватних перевізників.

Рева також відзначив, що спільна робоча група, створена 15 жовтня 2007 року, "справді серйозно попрацювала". "Я був членом цієї робочої групи, ми визначили, які можна прийняти законні тарифи, але Київська держадміністрація проігнорувала ці пропозиції. У результаті 300 маршрутних автобусів, куплені в кредит, стоять без водіїв", - додав він.

За його словами, акцію підтримує близько 40 організацій приватних перевізників із майже 70-ти офіційно зареєстрованих, однак їм належить приблизно 90% маршрутних таксі, які у середу не вийдуть на маршрути.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!