Сума середнього хабара в Україні зросла до 25-26 тисяч гривень

Вівторок, 11 березня 2008, 12:14

В Україні сума середнього хабара в порівнянні з минулим роком збільшилася до 25-26 тисяч гривень.

Про це в інтерв'ю газеті "Україна Молода" сказав начальник департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Леонід Скалозуб.

"Хабарництво документувати не так просто, тому що чиновники, особливо вищого рівня, одержують хабарі і через посередників, і на кредитні картки. Ми провели аналіз цих фактів і бачимо, що беруть вони за "вирішення питань" - узгодження, виділення або передачу в оренду землі, за оренду і відчуження державного і комунального майна, потроху беруть у сфері освіти і охорони здоров'я", - відзначив Зубоскал.

За його словами, в регуляторній і дозвільній сфері (за ліцензії, дозвіл) притягуються до відповідальності понад 50% від загальної кількості хабарників. При цьому в 2008 році за сумою хабара понад 10 тисяч гривень було розкрито 73 злочини, понад 30 тисяч гривень - 39 злочинів.

"Таким чином, можу констатувати, що сума середнього хабара в порівнянні з минулим роком зросла. Рік тому - 15-16 тисяч, а сьогодні - вже 25-26 тисяч гривень", - відзначив Зубоскал.

"Остров"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!